#инстаграмџии Instagram photos and videos

Advertisement
URBAN CULTURE 
Нарачајте веднаш
. 
If you can't stop thinking about it... buy it.
. 
Definition of street wear
.
Follow
https://instagram.com/kemo_clothing
. 
#streetwear #streetstyle #fashion #streetfashion #style #mensfashion #manfashionstyle #menswear #ootd #bloger  #инстаграмџии#menwithstyle #ripped #rippedjeans #fashionblogger #outfit #instastyle #styleblogger #manfasion #menstyle #photooftheday #distressedjeans #denimdaily #menslook #patchedjeans #menoutfit #styleforman #jeans #ootd
0

URBAN CULTURE Нарачајте веднаш . If you can't stop thinking about it... buy it. . Definition of street wear . Follow https://instagram.com/kemo_clothing . #streetwear #streetstyle #fashion #streetfashion #style #mensfashion #manfashionstyle #mens

URBAN CULTURE 
Нарачајте веднаш
. 
If you can't stop thinking about it... buy it.
. 
Definition of street wear
.
Follow
https://instagram.com/kemo_clothing
. 
#streetwear #streetstyle #fashion #streetfashion #style #mensfashion #manfashionstyle #menswear #ootd #bloger  #инстаграмџии#menwithstyle #ripped #rippedjeans #fashionblogger #outfit #instastyle #styleblogger #manfasion #menstyle #photooftheday #distressedjeans #denimdaily #menslook #patchedjeans #menoutfit #styleforman #jeans #ootd
1

URBAN CULTURE Нарачајте веднаш . If you can't stop thinking about it... buy it. . Definition of street wear . Follow https://instagram.com/kemo_clothing . #streetwear #streetstyle #fashion #streetfashion #style #mensfashion #manfashionstyle #mens

The great view of Prespa Lake in background from little church Sv. Spas at Maloviste region in National Park Pelister ️️
.
.
.
.
.
#pelister #pelisternationalpark #maloviste #getawaymacedonia #macedonia #makedonija #macedoniatimeless #divianarts #pelisterguides #asolo #beautifulmacedonia #resen #prespalake #prespanskoezero #uimlaguide #mountainlifestyle #mountainguide #hikingmacedonia #hikingadventure #mountainguide #instagraphymkd #instatakeover #vscomacedonia #vscobalkan #фотонанеделата #фотонаденот #инстаграмџии #среќа #портретмагазин
0

The great view of Prespa Lake in background from little church Sv. Spas at Maloviste region in National Park Pelister ️️ . . . . . #pelister #pelisternationalpark #maloviste #getawaymacedonia #macedonia #makedonija #macedoniatimeless #divianarts #pel

Виното е секогаш одлична идеја за подарок кога одите на гости. Израдувајте ги пријателите со некое од врвните вина од нашата винотека со над 250 вински етикети од различни страни ширум светот, достапни по супермаркет цени!🥂 #forzawinebarandrestaurant #rebornphoto #instagraphytk #vscomacedonia #инстаграмџии #скопје #skopje #winebar #bar #restaurant
0

Виното е секогаш одлична идеја за подарок кога одите на гости. Израдувајте ги пријателите со некое од врвните вина од нашата винотека со над 250 вински етикети од различни страни ширум светот, достапни по супермаркет цени!🥂 #forzawinebarandrestaurant

Advertisement
Официјално вториот предизвик е започнат!
Тема: Книги и ефекти.

-За да добиете идеа дадете си одговор на прашањето: Што претставуваат книгите за мене?

-Оваа слика е мојот одговор. Книгите за мене претставуваат мал свет кој го држиме во дланка.

Правила на учество:

1. За да го најавиш учеството сподели го видеото за Lightroom или моето најново видео од IGtv. (објавување на друго видео не се важи)
2. Погледни го последниот туторијал кај мене за да ти помогне.
4.Сликата мора да биде обработена во Lightroom, т. е. ве предизвикувам да си креирате сами пресет.
3. Може да учествуваш со 3 слики. Сликите се објавуваат на стори, ме тагнувате мене. Кој сака може да си ги објави и на профил.
4. Бидете креативни и за секое нејасно нешто пишете ми.

Завршува на 28.09!! Бирање победник: Ќе има 3 победници. Сите 3 ќе бидат објавени и зачувани во highlights. Секој учесник ќе добие по еден пресет на кој ќе може да се вежба и да го доработува, а првите 3ца добиваат пакет од 5 пресети (тие што најмногу ги користам). Сите пресети ќе бидат доделени на крај од предизвикот.

Гледам по креативност, идеа и обработка.

Со среќа!!!
9

Официјално вториот предизвик е започнат! Тема: Книги и ефекти. -За да добиете идеа дадете си одговор на прашањето: "Што претставуваат книгите за мене?" -Оваа слика е мојот одговор. Книгите за мене претставуваат мал свет кој го држиме во дланка. Пр

И конечно, по кратка пауза еве ме мене. Се надевам дека почнав да ви недостигам.🤣
Ве очекуваат преубави фотографии, а исто така и влог да видите како се настанати. 
Пишете ми како ви се допаѓа оваа фотографија. 
Love you
@srbinovska_photography
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#ootd #outfit #wiwt #blogger #fashion #style #fashionable #bloggerstyle #bloggerlife #fashionista #ootdmagazine #outfits #stylebloger #outfitoftheday #photography #photooftheday #инстаграмџии #motd #todayslook #blazer #checked #musthave #bloggers #OutfitOfTheDay #ksenijapresets #ootdmagazine #FashionBlogger #StreetStyle #WomensFashion .#Fashion #OOTD #Style #autumnoutfits #autumnvibes
18

И конечно, по кратка пауза еве ме мене. Се надевам дека почнав да ви недостигам.🤣 Ве очекуваат преубави фотографии, а исто така и влог да видите како се настанати. Пишете ми како ви се допаѓа оваа фотографија. Love you @srbinovska_photography . . .

Advertisement
Викендов не очекував дека ќе ги навлечам обувките на турист и со Патрик, пријател од Германија, ќе направиме мала тура низ Македонија. Со него се запознав пред неколку години, а да бидам искрен не очекува дека ќе сретнеме повторно и тоа на мој домашен терен.⁣
⁣
За него #skopje е град од исток, кој сака да изгледа како оние од запад. Но, затоа #ohrid е град каде секој постар Германец би сакал да живее.⁣
⁣
По часови и часови пешачење, кога поминавме низ секое сокаче во стариот дел на градот се нацртавме пред црквата „Св. Јован Канео“, како една одредница за интересно завршување на денот. И сега се прашувам што е следно?⁣
⁣
.⁣
.⁣
.⁣
⁣
#dobravodawellness #goproadventure #goprolife⁣
#goprophotography #goprophotography_ #findyouradventure #picoftheday #travellingthroughtheworld #instatravel #worldtraveler #traveladdict #travellife #creativeoptic #creativetones #depthdiscovered #meistershotz #all2epic #compositionkillerz #vscomacedonia #vscobalkan #backpackerlife #инстаграмџии #eyeshotmag
26

Викендов не очекував дека ќе ги навлечам обувките на турист и со Патрик, пријател од Германија, ќе направиме мала тура низ Македонија. Со него се запознав пред неколку години, а да бидам искрен не очекува дека ќе сретнеме повторно и тоа на мој домаше

// moving forward without moving on.
1

// moving forward without moving on.

Култниот козметички бренд Origins пристигна во Македонија! Ексклузивно во Cosmo парфимериите!
Кои се must-have производите!
Прочитај повеќе на: www.ubavinazasite.mk
follow @ubavinazasite
#ubavinazasite #убавина #nega #moda #совети #инстаграмџии #trend #soveti #trendovi #тренд #beauty #cosmetic #esteelauder #esteebeautyadvisor #estee #esteeessentials #esteestories #esteebeauties #beautycare #orgins #facial #mask #beauty #cosmo #cosmotinex
0

Култниот козметички бренд Origins пристигна во Македонија! Ексклузивно во Cosmo парфимериите! Кои се must-have производите! Прочитај повеќе на: www.ubavinazasite.mk follow @ubavinazasite #ubavinazasite #убавина #nega #moda #совети #инстаграмџии #tre

толку голем, толку широк.
.
#јако #јакомк
#инстаграмџии #инстаграмџииmacedonia
#kocani #kocanicity
1

толку голем, толку широк. . #јако #јакомк #инстаграмџии #инстаграмџииmacedonia #kocani #kocanicity

Сите гледаат колку си успешен, а само блиските колку си среќен.
.
.
.
#writer #writerquotes #writersblock #writerslife #qoutes #pisatelkataodlozana #pisatel #bookoholic #bookstagram #qoutesoflife #quotesoftheday #design #qoutedesign #booksofinstagram #bookmood #writersblog #writerscommunity #writing #инста #инстаграмџии #фотонаденот
0

Сите гледаат колку си успешен, а само блиските колку си среќен. . . . #writer #writerquotes #writersblock #writerslife #qoutes #pisatelkataodlozana #pisatel #bookoholic #bookstagram #qoutesoflife #quotesoftheday #design #qoutedesign #booksofinstagram

In the village Leunovo are some nice villas near the resort Radika on the shores of lake Mavrovo.

#nature #lake #forest #village #villas #leunovo #mavrovo #park #vscomacedonia #vscobalkan #vscoballkans #instagraphytk #rebornphoto #revoshot #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата #instagram #instagood #justgoshoot #theoutbound #artofvisuals #amazing_shotz #viewbug
0

In the village Leunovo are some nice villas near the resort Radika on the shores of lake Mavrovo. #nature #lake #forest #village #villas #leunovo #mavrovo #park #vscomacedonia #vscobalkan #vscoballkans #instagraphytk #rebornphoto #revoshot #инстагра

За нас летото сеуште не е завршено! #QuickSox⠀
Последни парчиња од летната колекција! Нарачај во порака или на https://quicksox.mk/⠀
#summer #socks #sockslovers #cozy #relax #pattern #socksoftheday #socksofinstagram #squadgoals #friends #style⠀⠀⠀⠀
#инстаграмџии #фотонаденот
0

За нас летото сеуште не е завршено! #quicksox ⠀ Последни парчиња од летната колекција! Нарачај во порака или на https://quicksox.mk/⠀ #summer #socks #sockslovers #cozy #relax #pattern #socksoftheday #socksofinstagram #squadgoals #friends #style ⠀⠀⠀⠀

9

Bukserfest corner as a part of #zvucitenakulturata in Gjorce Petrov!

Vol.14 🧡🤹‍️🤹‍️
1

Bukserfest corner as a part of #zvucitenakulturata in Gjorce Petrov! Vol.14 🧡🤹‍️🤹‍️

Lonely fishermen & lonely tree
#калиманци #инстаграмџии #rebornphoto #revoshot #Macedonia
0

Lonely fishermen & lonely tree #калиманци #инстаграмџии #rebornphoto #revoshot #macedonia

Пивница Ан е место кое ви нуди уживање на ароми и вкусови особено за гурманите и вљубениците на домашната, добра храна, Ве очекуваме!
-Beerhouse An is a place that offers you a taste of aromas and flavors especially for gourmets and lovers of home made good food, we look forward to seeing you!
#beerhousean #pivnicaan #kapanan #morning #coffee #terrace #garden #traditional #traditionalfood #national #macedonian #delicious #tasty #gourmet #cuisine #ambient #wine #beer #food #breakfast #lunch #dinner #vscomacedonia #скопје #гурмани #инстаграмџии
0

Пивница Ан е место кое ви нуди уживање на ароми и вкусови особено за гурманите и вљубениците на домашната, добра храна, Ве очекуваме! -Beerhouse An is a place that offers you a taste of aromas and flavors especially for gourmets and lovers of home ma

И колку и да е лош понеделникот, на крајот од денот неговата насмевка прави СЕ' останато да е неважно...
.
.
.
.
#понеделник #љубов #мајкин #син #детенце #огнен #инстаграмџики #мајкаисин
14

И колку и да е лош понеделникот, на крајот од денот неговата насмевка прави СЕ' останато да е неважно... . . . . #понеделник #љубов #мајкин #син #детенце #огнен #инстаграмџики #мајкаисин

Овој викенд нашиот тим беше дел од Health, Fitness & Wellness Expo `19 на кој настан ги презентиравме тренинзите кои се одржуваат во КБК Работнички Адора! Се загревавме и вежбавме со тренерите по функционален фитнес и Burn it up програмата, и секако, презентиравме кикбокс техники! 
Ви благодариме на сите кои бевме дел од настанот! Повелете во сала 🥊

#кбкработничкиадора
#kickboxing #kickbox #wellness #workout #quote #strong #noexcuses #motivationalquotes #fitfam #sport #sports #kbkrabotnickiadora #fitgirls #training #motivation #inspiration #instafit #beastmode #fit #fitness #инстаграмџии #fitbody #gym #инстаграмџики #фотонаденот #фотонанеделата
0

Овој викенд нашиот тим беше дел од Health, Fitness & Wellness Expo `19 на кој настан ги презентиравме тренинзите кои се одржуваат во КБК Работнички Адора! Се загревавме и вежбавме со тренерите по функционален фитнес и Burn it up програмата, и секако,

Овој викенд нашиот тим беше дел од Health, Fitness & Wellness Expo `19 на кој настан ги презентиравме тренинзите кои се одржуваат во КБК Работнички Адора! Се загревавме и вежбавме со тренерите по функционален фитнес и Burn it up програмата, и секако, презентиравме кикбокс техники! 
Ви благодариме на сите кои бевме дел од настанот! Повелете во сала 🥊

#кбкработничкиадора
#kickboxing #kickbox #wellness #workout #quote #strong #noexcuses #motivationalquotes #fitfam #sport #sports #kbkrabotnickiadora #fitgirls #training #motivation #inspiration #instafit #beastmode #fit #fitness #инстаграмџии #fitbody #gym #инстаграмџики #фотонаденот #фотонанеделата
0

Овој викенд нашиот тим беше дел од Health, Fitness & Wellness Expo `19 на кој настан ги презентиравме тренинзите кои се одржуваат во КБК Работнички Адора! Се загревавме и вежбавме со тренерите по функционален фитнес и Burn it up програмата, и секако,

#Skovin Penlivo – создадено за моментите кои нѐ прават среќни, исполнети и горди!  Елегантно и свежо пенливо вино, со пријатна арома на лимон. Се произведува по традиционален метод, кој трае 2 години и вклучува периодично рачно вртење на шишињата. Побарајте го во нашите продавници http://bit.ly/skovin-prodavnici #sparklingwine #wine #вино #instagraphy #instagraphytk #vsco #vscomacedonia #инстаграмџии #winesofmacedonia #macedonia
0

#skovin Penlivo – создадено за моментите кои нѐ прават среќни, исполнети и горди! Елегантно и свежо пенливо вино, со пријатна арома на лимон. Се произведува по традиционален метод, кој трае 2 години и вклучува периодично рачно вртење на шишињата. П

Нови џемперчиња за девојки со стил 
#fashionmemk #инстаграмџики #инстаграмџии #инфлуенсермк
0

Нови џемперчиња за девојки со стил #fashionmemk #инстаграмџики #инстаграмџии #инфлуенсермк

▪️ Свадбени покани
▪️ Ftesa për dasëm
▪️ Wedding invitations ...
...
...
#pokani #pokanizasvadba #ftesa #ftesaperdasma #weddinginvitations #struga #labunishta #dekom #macedonia #ohrid #kercova #shkup #tetovë #skopje #gostivar #вобело #среќа #среќае #покани #фотонанеделата #инстаграмџии #вобело #инстаграмџики #свадбенипокани #свадба
0

▪️ Свадбени покани ▪️ Ftesa për dasëm ▪️ Wedding invitations ... ... ... #pokani #pokanizasvadba #ftesa #ftesaperdasma #weddinginvitations #struga #labunishta #dekom #macedonia #ohrid #kercova #shkup #tetovë #skopje #gostivar #вобело #среќа #среќае #

Младиот Андреј Ѓорѓиевски е автор на краткиот филм „The Annexation“. Ова десетминутно филмско дело направено со нула буџет е снимено во Македонска Каменица, која е „нападната“ од вонеземјани.

Само еден војник ја преживува инвазијата и се обидува да се спаси во планините, но и таму не е безбедно. Главните улоги ги играат Јане Стојменовски и Стево Стаменковски. Ѓорѓиевски, пак, се јавува како режисер, снимател и сценарист на краткиот филм. Го снимил во рок од три дена со помош на пријатели. Тој дипломирал Индустриски дизајн на Машинскиот факултет и е љубител на sci-fi филмовите.

Целиот филм е достапен на линкот во био
1

Младиот Андреј Ѓорѓиевски е автор на краткиот филм „The Annexation“. Ова десетминутно филмско дело направено со нула буџет е снимено во Македонска Каменица, која е „нападната“ од вонеземјани. Само еден војник ја преживува инвазијата и се обидува да

1

„Секогаш оставете ја совеста да биде вашиот водач.“ Понеделник убав 🥰
.
.
#инстаграмџии #читајкнига #booklover #readings #topread #books #instabook #bookstagrammer #bookstagram
2

„Секогаш оставете ја совеста да биде вашиот водач.“ Понеделник убав 🥰 . . #инстаграмџии #читајкнига #booklover #readings #topread #books #instabook #bookstagrammer #bookstagram

Понеделник е одличен ден за да одберете подарок за Вашите најмили 
.
.
#kreativnipodaroci #personaliziranpodarok #giftbasket #инстаграмџии #подарок  #monday  #giftbox #фотонаденот
#love #instagood  #photooftheday #instamood #iphonesia #tweegram #picoftheday #igers #girl #beautiful #instadaily  #instagramhub  #follow #igdaily #bestoftheday #happy #picstitch #tagblender  #followme
0

Понеделник е одличен ден за да одберете подарок за Вашите најмили . . #kreativnipodaroci #personaliziranpodarok #giftbasket #инстаграмџии #подарок   #monday   #giftbox #фотонаденот #love #instagood   #photooftheday  #instamood  #iphonesia #tweegram  #pico

Back to School.
Септември е месец на студенти и средношколци а Вие секако треба да го дочекате подготвени и модерни.
Погледнете ја целата наша Denim Колекција и одберете ја Вашата омилена тексасна комбинација >>> https://elenaluka.com/product-category/denim/
#elenaluka #brand #shooting #shooping #style
#фотонаденот #инстаграмџии
3

Back to School. Септември е месец на студенти и средношколци а Вие секако треба да го дочекате подготвени и модерни. Погледнете ја целата наша Denim Колекција и одберете ја Вашата омилена тексасна комбинација >>> https://elenaluka.com/product-categor

Load More